نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: مشکل شلوغی خونه،و درک نکردن

1928
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    43409
    تشکـر
    2
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

Unhappy مشکل شلوغی خونه،و درک نکردن

سلام دوستان،دیگه به تهش رسیدم خواستم باشما درمیون بزارم،شاید کسی راهنماییم کرد
    من امسال کنکور ارشد دارم،قبل این کرونا لعنتی همه چی اوکی بود میرفتم کتابخونه ۷صب تا۷شب
    ولی الان مجبورم خونه باشم،کاش خونه ای بود که مادر خودم بود،متاسفانه نامادری😕در ثانی هرروز خدا مهمون دعوت میکنه بچه هاش.کلی ان،نوه هاش واااای
    من واقعا تو عذابم،از ی سمتی میگم دیگه نخونم ارشد رو ،زود ازدواج کنم از ی سمتی میگم اخه هدفام چی پس
    حتی باورتون میشه تو خونه ای هستیم که اره بزرگه،۳ خوابس.ولی ی اتاقش واسه پدرمه،ی اتاقش واسه دختر این خانومه.ی اتاق هم واسه خود خانوم
    واقعا در عذابم ،وسط پذیرایی میخوابم شبا،از طرفی صب که پامیشم بخونم،همه یر وصدا،صحبت با صدای بلند.انگار الکی سر وصدا میکنن به ولله
    فقط توروخدا راهنمایی کنید من بیچاره رو ،چی کنم
    خدا کی قراره عدالتشو نشونمون بده پس.بعد مرگ عدالت به درد عمم میخوره والا🤦🏻‍♀️

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

پاسخ : مشکل شلوغی خونه،و درک نکردن

نقل قول نوشته اصلی توسط شیدا۱ نمایش پست ها
    سلام دوستان،دیگه به تهش رسیدم خواستم باشما درمیون بزارم،شاید کسی راهنماییم کرد
    من امسال کنکور ارشد دارم،قبل این کرونا لعنتی همه چی اوکی بود میرفتم کتابخونه ۷صب تا۷شب
    ولی الان مجبورم خونه باشم،کاش خونه ای بود که مادر خودم بود،متاسفانه نامادریدر ثانی هرروز خدا مهمون دعوت میکنه بچه هاش.کلی ان،نوه هاش واااای
    من واقعا تو عذابم،از ی سمتی میگم دیگه نخونم ارشد رو ،زود ازدواج کنم از ی سمتی میگم اخه هدفام چی پس
    حتی باورتون میشه تو خونه ای هستیم که اره بزرگه،۳ خوابس.ولی ی اتاقش واسه پدرمه،ی اتاقش واسه دختر این خانومه.ی اتاق هم واسه خود خانوم
    واقعا در عذابم ،وسط پذیرایی میخوابم شبا،از طرفی صب که پامیشم بخونم،همه یر وصدا،صحبت با صدای بلند.انگار الکی سر وصدا میکنن به ولله
    فقط توروخدا راهنمایی کنید من بیچاره رو ،چی کنم
    خدا کی قراره عدالتشو نشونمون بده پس.بعد مرگ عدالت به درد عمم میخوره والا‍♀️

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

در این باره پدر شما باید توجه بیشتری به محیط پیرامون داشته باشه و در صدد رفع هر نو نیاز از نیاز های خانواده باشه
    چه بسا شما هم باید در جهت نیازهایی که داری ( محیط ساکت و اتاق خواب و......) پدرت رو هوشیار و گوش زد کنی
    آیا با پدرت یا نامادری در باره نیازتون به اتاق صحبت کردین ؟
    به نظرت پدرت و نامادری نمیتونن یک اتاق رو به خودشون اختصاص بدن و اتاق بعدی رو به شما تحویل بدن ؟ در این باره باهاشون صحبت کردین ؟
    آیا به اجبار هیچ اتاقی به شما اختصاص ندادن ؟
    از اینکه به خاطر رفتار های نامادری یا فرزندش با پدرتون دچار مشکل بشین پرهیز کنین و سعی کنید این افراد رو از هم دیگه جدا بدونید تا
    بتونید در مسیر پیشرفت خودتون گام بردارین
    دقت کن ما نمیتونیم به دیگران دیکته کنیم که چیکار کنن و یا چیکار نکنن ( دعوت کردن مهمون و..... ) مگر اینکه در کمال احترام نوع نیازمون رو بهشون مطرح کنیم ودر خواست کنیم تا شرایط رو مناسب تر پیش ببرن ( شرایط درس خوندن شما فراهم باشه )

3. کاربران زیر از Saltanat بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

سلام به شما دوست عزیز
    در این مورد بهتر است در زمان مناسبی با پدرتان در این مورد صحبت کنید که خوابیدن در هال و شرایط فعلی برای درس خواند شما محیا نمی باشد و شما را معذب می کند و از ایشان بخواهید که در این مورد تصمیم گیری دیگری داشته باشند تا زمانی که شما شرایط فعلی را بگذرانید و در مسیر تغییر آن تلاشی نکنید ممکن است مدتهای طولانی با همین روند روبرو شوید پس بهتر است در یک تعامل سازنده در مورد نیازهای خودتان صحبت کنید تا بتوانید یک سری تغییرات ایجاد کنید .
    ازدواج کردن می تواند در کنار درس خواندن جز برنامه های شما باشد اما اگر برای فرار از موقعیت خانوادگی باشد ممکن است باعث تصمیم گیری اشتباه شما شود و برای شما آسیب به همراه داشته باشد پس بهتر است از تصمیم گیری هیجانی خوداری کنید .

5. کاربران زیر از ravanshenas-therapy بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    43409
    تشکـر
    2
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

امیدوارم حل بشه،چون واقعا از صحبت کردن خسته شدم.
    از راهنمایی شما ممنونم

7. کاربران زیر از شیدا۱ بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    43409
    تشکـر
    2
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنونم
    به امید خدا و لطف خدا،حل میشه.دیگه واقعا باید خودمو به بیخیالی بزنم تا بتونم با شرایط موجود کنار بیام

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط شیدا۱ نمایش پست ها
    امیدوارم حل بشه،چون واقعا از صحبت کردن خسته شدم.
    از راهنمایی شما ممنونم������

خواهش میکنم

امکان این که پدرت در جهت مشکلات با نامادری حرفت رو باور نکنه
    وفکر کنه که همسرش هیچ تقصیری نداره هست ؟
    آیا توی اون خونه نامادریتون و دخترش شمارو اذیت میکنه ؟

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    43409
    تشکـر
    2
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

نه به اون‌صورت که دیکتاتوری محض باشه،ولی خب کلا پرسروصدا هستن.
    از طرفی چون‌رشتم‌سخته (مهندسی پزشکی که کنکورش با برق یکیه)یکمی نیاز هست که بیشتر مطالعه کنم،بیشتر تمرکز کنم.این‌شلوغی ها باعث شده،تمرکزم از ۷۰،۸۰به ۲۰ درصد برسه شایدم کمتر

11. کاربران زیر از شیدا۱ بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    مدیر کل
    شماره عضویت
    42303
    تشکـر
    0
    تشکر شده 71 بار در 62 پست
    میزان امتیاز
    10

با سلام خدمت شما
    دوست عزیز ناراحتی و نگرانی شما از شرایط موجود کاملا قابل درک است.
    متاسفانه گاهی نه تنها شرایط بر خلاف میل ما پیش نمی رود بلکه آزاردهنده نیز می شود.
    شرایط شما هم واقعا سخت و دشوار است.
    اما از آنجا که مسئول پیگیری نیازها و خواسته هایمان خودمان هستیم، بهتر است زود تسلیم نشویم و اگرچه شرایط گاهی دشوار می شود.
    همانطور که خودتان اشاره کردید اگر هدف داشته باشیم می توانیم با یادآوری آن به خودمان انرژی دریافت کنیم تا به مسیرمان ادامه دهیم.
    به طور کلی دو نوع سبک برای مقابله با مشکلات و مسائل وجود دارد.
    یکی اینکه ما بر روی خود مشکل و ابعاد آن متمرکز شویم، که در این صورت جز احساسات ناخوشایند چیزی نصیبمان نخواهد شد.
    دومین سبک که همان سبک درست است، آن است که به جای تمرکز بر مشکل، بر حل آن تمرکز کنیم.
    در این حالت گزینه هایی به ذهنمان خواهد رسید و به سمت حل مساله هدایت خواهیم شد.
    چرا که ذهن ما می تواند به هر سمت و سویی برود و این ما هستیم که مسیر آن را باید آگاهانه هدایت کنیم.
    حالا در شرایطی هم که شما دارید اگر بخواهید ابعاد مشکل را مدام در ذهنتان مرور کنید در چرخه معیوب کر منفی و احساس منفی گرفتار خواهید شد.
    نکته دومی که در زمینه روبرویی موثر با مشکلات وجود دارد این است که بهتر است انرژی خودمان را بر روی عواملی سرمایه گذاری کنیم که در دایره اختیارات و اراده ما قرار دارد.
    در غیر اینصورت انرژیمان را بیهوده صرف چیزهایی کرده ایم که تحت کنترل ما نبوده و بیهوده بوده است.
    به عنوان مثال در شرایطی که شما توصیف کردید، اینکه نامادری شما و دیگرا ن چگونه رفتار کنند تحت کنترل شما نیست و نمی توانید آنها را تغییر دهید.
    اما رفتار خودتان را می توانید در مسیر رسیدن به اهدافتان تغییر دهید.
    بنابراین اگر قصد درس خواندن برای کنکور را دارید، بهتر است انرژی و توان خودتان را برای اینکه چگونه می توانید با توجه به شرایط و امکاناتی که اکنون دارید، در مسیر هدفتان مانده و رفتارهای موثر انجام دهید، صرف کنید.
    اگر بر گزینه های موجود برای حل مساله تمرکز کنید حتما ذهنتان گزینه هایی را خواهد یافت.
    به عنوان مثال می توانید با پدرتان صحبت کنید که برای مدتی یا ساعاتی در روز اتاق خودششان را در اختیار شما قرار دهند.
    این فقط یک مثال بود و مسلما شما که در آن شرایط هستید گزینه های بیشتر و بهتری به ذهنتان خواهد رسید که پس از ارزیابی می توانید آنها را عملی کنید.
    برای دریافت راهنمایی بیشتر در این زمینه می توانید مشاوره تلفنی دریافت نمایید.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)